Konta Google AdWords bez wydatków przez 15 miesięcy będą dezaktywowane

Autor: Iwona Jędrasik

Google AdWords na swoim profilu na Twitterze poinformowało, o usuwaniu “nieaktywnych kont”! Jakie konta są zagrożone? Wszystkie, które przez okres 15 miesięcy nie mają żadnych wydatków - takie konta będą automatycznie usuwane.

 

Ponowna aktywacja konta

 

Anulowanie kont według Google “przespieszy AdWords” i rozpocznie się już w przyszłym tygodniu! Dobra wiadomość jest taka, że będzie można ponownie bezpłatnie aktywować anulowane konto. Jednak, jeśli po aktywacji konto nie będzie generować wydatków, po okresie 3 miesięcy, konto zostanie ponownie anulowane. 

 

O dezaktywowaniu konta, administratorzy zostaną poinformowani mailowo. Co ważne, na takie konto będzie można nadal się zalogować i przywrócić. Na koncie pojawi się powiadomienie o tym, że konto zostało anulowane. 

 

Aby ponownie aktywować konto AdWords:

 

1. Zaloguj się na swoje konto AdWords

2. Kliknij w prawym górnym rogu “Ustawienia” >> Ustawienia konta.

3. Na zakładce “Preferencje” kliknij “Ponownie aktywuj to konto”.

 

Dostęp do API Google AdWords

 

Z informacji od Google jasno wynika, że konta, które zostaną automatycznie dezaktywowane, utracą dane dostępne za pośrednictwem API Google AdWords. Aby znów móc korzystac z danych zebranych w poprzednich okresach, należy przedtem dokonać ponownego włączenia konta. 

 

Szczegóły dotyczące ponownej aktywacji “wyłączonego” konta >> https://support.google.com/adwords/answer/2375392

fds

Uwaga: Wykorzystujemy pliki cookies w celu prawidłowego działania strony, korzystania z narzędzi analitycznych i marketingowych oraz zapewniania funkcji społecznościowych. Szczegóły znajdziesz po przejściu do Polityki prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Tak zgadzam się